Belenco Tezgah

Belenco tezgah duvar özelliği sayesinde ülkemizde haklı bir yere sahip olan ve sık tercih edilen markalarında başında gelmektedir. Fsm tezgah olarak bir çok işimizde Belenco tezgahlarını kullanmakta ve müşterilerimize önermekteyiz. Daha önce bir çok kişi tezgah markalarını incelememiş olabil ancak kısa bir internet üzerinden araştırma yapıldığında dahi Belonco tezgah hakkında olumlu yorumlara ve kullanıcı deneyimlerine ulaşacaktır.

Belenco tezgah nedir?

Belencoyu diğer tezgah ürünlerin ayıran bir çok farklı özelliği bulunmaktadır. Mutfak tezgahı, Banyo tezgahı, duvar ve cepheler, zemin ve çeşitli alanlarda kullanım kolaylığı ve özelliği bulunur. %93 oranında kuvars özelliği bulunan Belenco polimerden imal edilmektedir. Bu sayede yüksek çizilme dayanımı ve aşıma dayanımı bulunur. Ayrıca mutfak gibi alanlarda kullanmanız durumunda kimyasal deterjanlara, çeşitli lekelere, kireçlenmeye karşı dayanıklıdır. Belenco gözeneksiz yapısı ile oldukça hijyenik bir kullanım sunar. Ayrıca ürün bakım içinde yüksek efor istemez. Kolay temizlenir bir yüzeye sahiptir.

Mutfak ve Banyoda Belenco Tezgah Kullanımı

Tezgahlar yaşam alanlarında gözle temas edilen ve fark yaratan ürünlerdir. Mekanın başlı başına şık dekore edilmesi esnasında önemli bir yeri vardır. Sıradan seçimlerle kısa süre sonra mekanda sıkıcı ve kullanışsız bir durum oluşur. Mutfak tezgahları seçimlerinde hem görsel yönü kuvvetli hemde kullanışlı, hijyenik ve kolay temizlenebilir ürünler tercih edilmelidir. Banyo tezgahı içinde kesinlikle hijyenik ürünler son derece önemlidir. Gözenekleri bulunmayan tezgahlar son derece hijyenik bir ortam sunacaktır.

belenco tezgahBelenco Tezgahı Bakımı

Gündelik temizlik Belenco tezgahlarda oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken nemli veya pamuklu bir biz bezle sıvı deterjan kullanarak yapılacak temizlik yeterli olacaktır. Mutfak tezgahınızın ilk günkü gibi pırıl pırıl bir görünümde kalmasını istiyorsanız tezgah yüzeyindeki artıkların kalıcı bir hal almaması için silmeniz gerekmektedir. Ayrıca sıvı sabun ile yüzey temizliğinden sonra hem sağlık açısından hemde tezgah görüntüsü bakımından durulama yapmanız en iyi yöntem olacaktır.

Zamanında temizliğini yapmadığınız ve kuruyup kalıcı leke oluşması durumunda daha fazla güç sarf etmeniz gerekecektir. Buna çözüm için tezgah üstündeki artıkların kurumadan temizliğine özen gösteriniz. Tezgahlarınızda kesinlikle metal cisim ile temizlik gerçekleştirmeyin. Bunun için önerimiz plastik bir spatula kullanmanız gereklidir. Kurumuş olan yiyecek ve içecek artıklarını plastik spatulanızla kazıdıktan sonra standart temizlik işleminizi uygulayıp durulayınız.

belenco banyo tezgahıBelenco Tezgahınızı Kuru Tutunuz

Bir çok tezgahta kullanıcı hataları nedeni ile uzun zaman sonra kireçlenmeler yaşanır. Musluk sularında bulunan yoğun kireç tezgah temizliğinden sonra yüzeyde zamanla kireç kalıntıları bırakır. Bazı kullanıcılar tezgahlarda kireç sökücü kullanmakta olup bu işlem tamamıyla yanlış bir uygulamadır. Asidik kimyasalların bulunduğu kireç sökücüler tezgahınızda zarar verecektir. Bunun yerine bir çok yerde satışı yapılmakta olan kimyasal temizleyiciler asidik (ph:0-4), bazik (ph:10-12) oranlarında olup su ile seyreltilere kullanılması en doğru çözüm olacaktır.Yazar: İstanbul Fsm Tezgah
İstanbul Fsm Tezgah firmamız evlerde ve ticari alanlarda mutfak tezgahı, banyo tezgahı, basamak uygulama ve cephe zemin tezgah granit uygulamaları yapmaktadır.

Bir cevap yazın