Granit

granit

Granit ülkemizde ve dünyada oldukça sık kullanılan malzeme olup yaşam alanları ile birlikte bir çok farklı amaçla kulanımı vardır. Kuvars, Feldispat, Koyu renklerde mineral bulunan asidik bileşimli kayaçların adına Granit denmektedir. Bir çok farklı isme sahip üründe piyasada ve halk dilinde granit olarak yerleşmiş olup bu isimlerle bilinmektedir. Örnek : gynas, kuvars monzonit, diyorit, gabro, diyabaz, anorzotit gibi ürünlerdir. Sert kristal yapılı mineral bir kütle olan Granitin içinde feldspatın, plajioklas, turmalin, apatit, zirkon, grene, manyetit ile kuvars minerallerde bulunur.

Granit yeni keşfedilmiş bir ürün ve malzeme değildir. Eski çağlardan itibaren kullanılmaktadır. Üstün özelikleri nedeni ile yapılarda konstrüksiyon alt tabaları ve beton yapında vede kaya dolgu barajlarda da kullanımı vardır. Yaşam alanları için de basamak ve mutfak tezgahı, banyo tezgahı ve zemin uygulamalarında sık tercih edilen bir malzemedir. Bunun yanında son yıllarda yapı yüzeylerinde ve dış cephelerinde de kullanım yoğunluğu vardır.

Fsm Tezgah olarak granit kullanımı önemsemekte ve müşterilerimize bir çok projede önermekteyiz. Yaşam alanı için en ideal ve kullanışlı malzeme olan Granit ürünleri en iyi işçilik garantisi ile sizlere sunmaktayız.

Doğal taşlar arasında granit en sert taş gurubu içinde kendisine yer bulmaktadır. Granit Mekanlar ve konutlarda son derece şık görüntüsü yanında bir çok farklı vanatajı bulunmaktadır. Tezgah tercihlerinde bir çok insanın ilk tercihlerinden biri granit ürünlerdir.

  • Kesimde parlatılmakta olup evlerde kullanıma uygun hale getirilen doğal taştır.
  • Çizilmeye karşı mukavemeti güçlü malzemedir
  • Isıya karşı direnci de yüksek bir üründür.
  • Fazla renk seçenekleri bulunmada da bir çok kişiyi etkileyen renklere sahiptir.
  • Lekelenmenin önüne geçilmesi için kullanım sonrası temizlik yapılması önerilir.
  • Parlak görünümünü korumak için ılık su ve sabunla temizliği önerilir.

Granitin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Granit ülkemizde kırma taş olarak, blok taş olarak ikin kullanım biçimi bulunur. Yol imalinde, beton harcı kullanımlarında kum olarak, tren yolu balastı, dalga kıranlarda ve baraj dolu savaklarda kullanımı vardır. Ayrıca blok taş olarak çıkarımı yapılan Granitler abide, mezar taşları, bunlarda, kolon ve basamaklarda, yol kenarlarında kaldırım taşlarında kullanımı bulunur.

Evlerde, konutlarda mutfak banyolarda tezgah olarak tüketimi son yıllarda oldukça öne çıkmıştır. Bireysel olarak bir çok kişinin tercih ettiği gibi İstanbul da bir çok toplu konut projesinde de granit tezgah kullanımı vardır. Granit Mutfak tezgahı için istenilen ölçü ve ebatlarda üretim ve imalat yapılabilmektedir. Farklı desen ve tasarımlarda ekli ve eksiz olarak projelendirilmektedir. Fsm Tezgah firmamızda İstanbul Mutfak Tezgahı konusunda bir çok müşterine granit kullanımını tavsiye etmektedir.

Granit Mutfak Tezgahı için Uzmana mı İhtiyacınız var?

Granit ürünlerde tezgah, basamak, yüzey ve cephe uygulamalarında sizlere profesyonel çözümler sunuyoruz. Granit için ülkemizde renk skalası bulunan Çimstone, Belenco, Calisco, Neolith, Corian, Silestone dahil tüm ürünler içinde bizlerden uygulama ve çözüm isteyebilirsiniz. 

İstanbul Granit Tezgahı Uygulama

Granit tezgah ürünlerinde bir çok uygulayıcı ve üretici firma elbette bulabilirsiniz. Ancak bir çok İstanbul Granit firması işin iteliğine ve metrekaresine göre seçim yapmaktadır. İstanbul Arnavutköy de bulunan firmamız Fsm tezgah granit ise alan ölçünüz her ne olursa olsun sizlere en ekonomik çözümleri deneyimli uzmanları ile sağlamaktadır.

2019 Granit Tezgahı Fiyatları

Fsm Tezgah hem granit ürünlerde hemde mermer ürünlerinde sizlere 2019 yılında en uygun fiyatlarla hizmet veriyor. Tezgah işlerimizin tümünde uzun ömürlü olmasına, kullanışlı ve alan için estetik / dekoratif bir çözüm olmasına dikkat ediyoruz. Sitemizde herhangi bir bölümde fiyatlara yer verilmemiştir. Bizlere ulaşarak en güncel 2019 granit fiyatlarını öğrenebilirsiniz.